8. celostátní florbalový turnaj dětských domovů

Dne sobotu 9.4.2016 se družstvo z našeho DD zúčastnilo kvalifikačního celostátního florbalového turnaje v Ústí nad Labem, který každoročně pořádá místní DD Střekov.

Po zahájení turnaje paní editelkou domácího DD a hejtmanem Ústeckého kraje p. Bubeníčkem, začalo losování do základních skupin. Los nám přisoudil DD Žatec, DD Jablonec nad Nisou a DD Ústí nad Labem - Severní terasa. Po mírném trápení v prvním zápase se začala zúročovat naše sehranost a podařilo se nám s převahouzákladní skupinu vyhrát. To nás posunulo rovnou do semifinále turnaje, ve kterém se nám podařilo poprvé porazit favorizovaný DD Dlažkovice a postoupit do finále, kde nás čekal znovu DD Jablonec nad Nisou. Jako v předešlém zápase se nám podařilo po první půlce otočit vývoj utkání a po závěrečném hvizdu dosáhnout zatím největšího úspěchu v tomto sportu, který pravidelně již třetím rokem trénujeme. První místo pro nás bylo velkou odměnou za předchozí dřinu a posunulo nás do velkého finále, které se uskutečnilo 17.4. 2016 v Ústí nad Labem.

Finále, do kterého jsme se po skvělém výkonu probojovali, mělo ale hořkou příchuť. Markovi ukradli hokejku, ale hlavně nás ve čtvrtfinále "zařízla" rozhodčí, která nám neuznala 2 branky. Jedna byla prý tažená a druhou neviděla. Prohráli jsme 2:3 a už bez motivace jsme hráli o 5.místo. Zápas jsme jasně ovládli a 6:1 vyhráli. Doufáme, že z nás pocit nespravedlnosti brzy vyprchá a příští rok všem ukážeme, jací jsme bojovníci.

strejda Zdeněk