Halloween - nejen americký svátek

Halloween – nejen americký svátek

Helloween vznikl z původního pohanského svátku Semhain, který se slaví v noci z 31.října na 1.listopadu. V tuto noc se mohou duše zemřelých dostat zpátky na zem a živí naopak nakouknout do podsvětí. Helloween slaví hlavně v anglicky mluvících zemích jako je Amerika, Anglie, Irsko, Austrálie a Nový Zéland.

U nás se Helloween jako takový neslaví, ale příšerku z dýně si děti také rády vydlabou. Proto jsme i letos sehnali dvě skoro patnáctikilové dýně a pustili se do výroby. Vydlabat takovou dýni není žádná legrace a pěkně jsme se u toho zapotili – semínka z dýně usušíme na výrobu Vánočních dekorací, ale co s dužninou? Co to zkusit jako v Americe a upéct dýňový koláč?

Výýýborně. Nakoupit suroviny a můžeme kuchtit. Teta připravuje koláč, zatímco my se pouštíme do obličejů dýňáčků. Pěkně jedno oko, druhé, pusu, dva zuby mu stačí, tomuhle obočí a uši, tenhle už je ošklivý dost.

Koláč začíná vonět, za chvíli bude hotovo. Tak a můžeme fotit, pěkně strašidla rozsvítit, naaranžovat a je to.

Dýňový koláč zmizel v našich žaludcích a dýňové hlavinky jsme usadili pěkně k hlavnímu vchodu, aby nám to tu hlídaly před nezvanými návštěvníky.

 

  Teta Evka a děti z RS4