Ozdravný pobyt předškolních dětí - Prysk 2018

 

Pondělí 9. 7.

Dopoledne:

Ráno jsme vstali, nasnídali jsme se a pěšky jsme se vypravili do Prysku, do penzionu Koruna, kde už několik let trávíme letní pobyt. Cestou jsme si pochutnali na ostružinách, zhoupli se na houpačce, točili na kolotoči a sklouzli se na klouzačce. Došli jsme akorát na oběd.

Odpoledne:

Po obědě jsme odpočívali před penzionem a hráli si s míčem, klouzali se, houpali jsme se a hráli jsme si na pískovišti. Po tak dlouhé cestě jsme si to zasloužili.

Večer:

Po večerní hygieně jsme se uhnízdili v postelích a koukali se na pohádky v televizi a potom jsme poslouchali pohádky. Dobře se nám usínalo.

Úterý 10.7.

Dopoledne:

Měli jsme moc dobrou snídani – párečky a rohlík, po snídani jsme se vypravili na vycházku do lesa, prošli jsme část Meixnerovy stezky a procvičili jsme si tělo, po návratu jsme se dívali na pohádky v televizi a kreslili jsme pastelkami a čekali na dobrý oběd.      

 

                                  

Odpoledne:

 Po odpočinku po obědě jsme se vypravili na procházku. Protože začalo pršet, tak jsme se museli vrátit. Převlékli jsme se do suchého a malovali jsme si pastelkami, prohlíželi knížky a dívali se na pohádky. Po dešti jsme šli na hřiště za penzion a hledali jsme šnečky, stavěli jsme pro ně domečky a trénovali kopanou.

Večer:

Po večeři jsme se připravili na spaní a prohlíželi jsme si knížky a sledovali pohádky v televizi a rychle jsme usnuli.

Středa 11. 7.

Dopoledne:

Počasí nám opět nepřálo, tak jsme se dívali na televizi, postavili jsme si bunkr a navlékali korále z ověsů, ty nám darovala teta Helenka z penzionu, také jsme se vypravili na krátkou vycházku.

Odpoledne:

Po obědě jsme se připravili a vyrazili jsme si na zmrzlinu do Kamenického Šenova. Všem nám moc chutnala. Při návratu se na nás počasí nazlobilo a pustilo na nás pořádný déšť. Vrátili jsme se zpátky jako vodníci. Pořádně z nás kapalo. Převlékli jsme se a zbytek odpoledne jsme strávili na hřišti za penzionem. To už se na nás smálo sluníčko.                                

Večer:

Večer jsme pořádně odpočívali. Sledovali pohádky a prohlíželi jsme si knížky.

Čtvrtek 12. 7.

Dopoledne:

Tak nám začal smutný ubrečený den. Po snídani jsme se vypravili za penzion na hřiště s míčem a vodovkami. Počasí nám nepřálo, začalo pršet a my se schovali pod veliký slunečník, ale ani tam jsme nebyli dost schovaní. Podařilo se nám namalovat jen pár obrázků a museli jsme se schovat do penzionu. Pak jsme si kreslili pastelkami, sledovali krátké filmy s „ Krtkem“. Teta Eva s tetou Gábinou si přijeli pro Juru a odvezli nám ho.                               

Odpoledne:

Tak jsme pokračovali v odpočívání. Sledovali jsme filmy a hráli pexeso. Vrátil se nám Jura a tety si námi chvíli povídali.

Večer:

Po večeři nám teta Helenka četla o hajném Robátkovi a jelenu Větrníkovi. Jsme zvědaví, jak bude zítra. Snad lépe než dnes.

                                                              

Pátek 13. 7.

Dopoledne:

Celé dopoledne jsme strávili na hřišti za penzionem. Okupovali jsme houpačku, kolotoč, pískoviště a hráli jsme si s míčem. Také jsme si malovali s vodovkami.

Odpoledne:

Tak jsme se konečně vypravili na dětská hřiště u požární nádrže (koupaliště). Cestou jsme si prohlédli další část Meixnerovi stezky. Na koupališti jsme si dali hranolky na chuť a posilnili jsme se svačinou na cestu zpátky. Cestou jsme obdivovali staré chalupy a rozkvetlé zahrady.                              

Večer:

Zúčastnili jsme se Motýlí noci, kterou pořádalo muzeum v České lípě.

Sobota 14. 7.

Dopoledne:

Tak jsme konečně vyzkoušeli opravenou trampolínu. Bylo to moc príma. Také jsme malovali vodovkami a hráli jsme si s míčem.

 

Odpoledne:

Celé odpoledne jsme strávili na koupališti. Pořádně jsme se vycachtali a vyzkoušeli naše kruhy na plavání. Také jsme na chvíli obsadili klouzačku, houpačky a prolézačky. Bylo to moc pěkné odpoledne.                                

Večer:

Večer jsme odpočívali a sledovali pohádky v televizi.

Neděle 15. 7.                                      

Dopoledne:

Zase jsme se nastěhovali na trampolínu a proháněli se za míčem. Byla soutěž o nejlepší bábovičku. Přijela teta Simonka a odvezla nám domů oblečení a ostatní věci, které nebudeme potřebovat na cestu domů.

Odpoledne:

Tak jsme se museli rozloučit s personálem penzionu, který se o nás staral velice dobře, a pěšky jsme vyrazili domů. Snad se nám podaří za rok v Prysku strávit pěkné letní dny.

                                         

Ušlé kilometry:

Den

9.7.

10.7.

11.7.

12.7.

13.7.

14.7.

15.7.

Km

4

2,5

5,5

0

3

3

4