Program společnosti Tesco - "Vy rozhodujete, my pomáháme" 2017

"Vy rozhodujete my pomáháme“
Do 04.04.2017 měli možnost zákazníci Tesca rozhodnout o vítězi v dobročinném programu společnosti Tesco  „Vy rozhodujete, my pomáháme“ .
Tento program si klade za cíl podporovat činnost neziskových a příspěvkových organizací napříč Českou republikou. Nadační fond Tesco rozdělí v České republice mezi  90 organizací celkem 2 700 000 Kč.
Zákazníci v našem regionu mohli hlasovat ve městech:
 Benešov nad Ploučnicí, Děčín Ústecká, Děčín Bynov, Krupka, Nový Bor, Rumburk, Šluknov, Ústí nad Labem Špitálské nám, Ústí nad Labem Neštěmice.
O finanční podporu  30 000,- Kč  se na svůj projekt ucházely tři neziskové organizace
Záchranáři Česká Kamenice, z.s.
3 KROKY PRO ŽIVOT
Naším cílem je naučit co největší množství dětí a dospělých základy život zachraňujících úkonů - volání na tísňovou linku, zástavu masivního krvácení a resuscitaci. Projekt je veden zábavnou a zážitkovou formou, aby jsme odbourali obavy z poskytování první pomoci.
Dětský domov "Země dětí" Česká Kamenice
OZDRAVNÉ POBYTY PRO DĚTI Z DĚTSKÉHO DOMOVA
V dětském domově "Země dětí" pečujeme o 40 dětí, které z různých důvodů nemohou žít ve svých biologických rodinách. Chceme, aby se život našich dětí v dětském domově co nejvíce přiblížil životu v běžných rodinách a vedl tak k rozvoji samostatnosti a lepší socializaci. Zajišťujeme proto klukům i dívkám letní tábory, sportovní soustředění a ozdravné pobyty, které vybíráme podle zájmu každého dítěte. Se svými vrstevníky tak mohou navázat nová přátelství, která jim pomohou v dalším životě.
Demosthenes, o.p.s.
SE ZVÍŘÁTKY DO POHÁDKY ANEB PES A KŮŇ PRO ZDRAVÍ
Naši čtyřnozí andělé - Chance - velká blonďatá čtyřnohá psí terapeutka a Queeny - malá něžná strakatá psí dáma, pomáhají dětem se zdravotním postižením v DEMOSTHENU. Dětem, kterým nebylo a některým z nich nikdy nebude dopřáno třeba hrát fotbal, chodit do kina, samostatně bydlet nebo studovat či trávit dovolenou v zahraničí. Tyto děti mají za sebou možná víc bolesti a trápení, než leckterý dospělák. A dle mého si rozhodně zaslouží alespoň tuhle malou pomoc a radost… Děkujeme vám.

Naši zákazníci rozhodli v hlasování takto:
      
1 místo Dětský domov "Země dětí" Česká Kamenice   54 033 hlasů

2 místo Demosthenes, o.p.s.        48 156 hlasů

3 místo Záchranáři Česká Kamenice, z.s.        36 602 hlasů

Mgr. Iva Hřídelová

http://decinsky.denik.cz/zpravy_region/foto-detsky-domov-v-ceske-kamenici-ziskal-30-tisic-korun-20170514.html