Vánoční pobyt v Harrachově 2018

Pátek 21. 12.

Tak jsme opět vyrazili na vánoční pobyt do Harrachova. Odjížděli jsme poněkud ve chvatu, protože bylo špatné počasí a pan řidič přijel dříve, abychom dojeli za slušného počasí a bezpečně. Po příjezdu jsme se jen taktak ubytovali a šli jsme na večeři. Večer jsme si na pokojích hráli a sledovali televizi – pohádky.

 

Sobota 22. 12.

Ráno jsme se vzbudili do deštivého počasí. Dopoledne jsme se aklimatizovali na horský vzduch při sledování pořadů pro děti v televizi a při společenských hrách. Po obědě a odpočinku někdo lyžoval nebo jezdil na snowboardu a někdo boboval. Po takovém výkonu všem chutnala večeře. Večer jsme sledovali pohádky nebo hráli společenské hry.

Neděle 23. 12.

Tak jsme se zase probudili do deštivého dne, ale lyžařům to nevadilo a mladší děti si boby nenechaly také ujít. Strejda Zdeněk a strejda Jiří byli s lyžaři na modré a červené sjezdovce a teta Šárka s Markem a Ondrou na cvičné sjezdovce. Klukům to šlo velice dobře. Děti na bobech si to užili a vrátili se jako vodníci. Po obědě jsme si všichni odpočinuli a kdo chtěl, tak si zalyžoval a zbytek šel na procházku, kterou zakončili návštěvou cukrárny. Večer jsme hráli společenské hry a sledovali pořady v televizi.

Pondělí 24.12.

Tak nám nastal ten slavnostní den. Ráno lyžaři se strejdou Zdeňkem a strejdou Jirkou proháněli lyže. Marek s tetou Šárkou trénovali na cvičné sjezdovce. Menší děti a ti co nelyžují, závodili na bobech a stavěli sněhuláka. Odpoledne jsme se připravovali na slavností večeři a přílet Ježíška s dárky. Nadílka se vydařila a večer děti strávily s dárky a televizními pořady.

Úterý 25.12.

Ježíšek nám nadělil přes noc sníh a tak jsme se s chutí opět vypravili na lyže. Strejda Jirka s dobrými lyžaři jezdil na červené sjezdovce a strejda Zdeněk s těmi slabšími jezdil na modré sjezdovce. Marek si dnes vyzkoušel svoje schopnosti na modré sjezdovce. Ondra Fe. si zatrénoval na cvičné sjezdovce.  Bobaři zase okupovali kopec za penzionem. Po obědě a poledním klidu vyrazili strejda Jirka a strejda Zdeněk s dětmi na boby. Závodili a stavěli stavby ze sněhu. Po večeři vyrazili lyžaři na večerní lyžování. Modrou sjezdovku si šel vyzkoušet i Ondra Fe. Večer všichni odpočívali u pohádek a společenských her.

Středa 26.12.

Dneska jsme se probudili do zimní pohádky. Všude bylo pěkně bílo a nesněžilo, ani nepršelo. Lyžaři se strejdou Zdeňkem a a strejdou Jirkou byly na modré a červené sjezdovce. Ostatní se šli projít do města okouknout vánoční výzdobu. Odpoledne malé děti zase pěkně bobovaly a strejda Jirka šel s Markem trénovat lyžování. Po čtvrté hodině jsme si pochutnali na zmrzlinových pohárech a zhodnotili celý náš pobyt. Lyžaři si šli  naposledy zalyžovat na večerní lyžování. Pak následovalo balení a příprava na odjezd.

Čtvrtek 27.12.

Ráno jsme dobalili naše věci, uklidili pokoje a po snídani jsme s panem Hlávkou vyrazili směr Česká Kamenice.