Rodinné skupiny

1.rodinná skupina

Naše rodinná skupina se nachází v nově opraveném "domečku". V našem bytě jsou v prvním patře dvě ložnice, v podkroví malý pokojíček pro dva a v přízemí dva "bytečky". Jednu ložnici má pro sebe Klaudie a Milena,ve druhé žije jediný kluk v naší rodině Lukáš. V podkroví je Aneta s Aničkou a v bytečkách Mirka a Šárka, která se o sebe stará už úlně sama. Společně užíváme velký obývací pokoj a malou kuchyňku, kde si připravujeme celkem samostatně jídlo. Nejvíce je používaná v neděli, kdy se celý den staráme sami o to, co budeme jíst. Někdy je náš život jako pohádka a někdy to mezi námi jiskří jako o jarní bouřce, ale je nám spolu dobře a můžeme se jeden o druhého opřít. V našem životě mám pomáhají a dohlížejí na nás dvě tety Šárka a Simona a večer si můžeme podrbat o životě s tetami Helenkou nebo Gábinkou, které na nás dohlíží přes noc. Snažíme se se všemi vycházet, aby byl náš život v pohodě, ale někdy je tak trošku na hraně, vzhledem k našemu temperamentu a věku. Nedávno k nám do rodiny přišla ještě Gábinka, které jsou 3 roky. Přijali jsme ji jako svého malého sourozence a pro tety je to příjemná změna.   

2.rodinná skupina

Naše rodinná skupina se nachází v prvním patře vily. Bydlíme v nejvíce rozsáhlém bytě o velikosti 5 + 1. Jsme skupina, o které se dá říci, že je rodinou. Mezi dětmi se dokážeme domluvit, i přes drobné hádky. My, co tu žijeme, si dokážeme prostředí oživit a zpříjemnit chvíle různými zábavnými aktivitami, mezi které nepatří jen televize, počítač anebo dokonce spaní. Patří sem také různé stolní hry, soutěže a různé společenské aktivity [:-)]
Jsme byt, kde je v současné době 8 dětí - Janička, Anička, Kačka, David, Patrik, Davídek, Honzík a Daneček a 2 vychovatelé - teta Růženka a strejda Jirkou.
Volný čas trávíme nejen televizí a počítačem, ale využíváme také chvíle pro různé
výlety, které se nezahrnují pouze v okolí domova. Strejda Jirka, který nás nabádá
k aktivitám, jako jsou např. výlety do Českého Švýcarska (Dolský mlýn, Pravčická brána, Šaunštejn), zoologických zahrad (Děčín, Ústí nad Labem), plavání v aquaparcích
a závody či výstavy psů, do kterých se zapojuje náš rodinný maskot a téměř společník Amir – arabský chrt „Sloughi.“ Mimo těchto aktivit se také zapojujeme do různých závodů jako jsou např. každoroční běhy kolem Panské skály, stolní tenis, nebo celoročního DD Cupu (závody mezi dětskými domovy z celé ČR). Naše děvčata také navštěvují různé kroužky, do kterých spadají ruční práce, hudební či taneční skupiny. Také alespoň dva dny v týdnu pracujeme na naší velké zahradě. Pro krásu naší zahrady jsme schopni vzít svůj čas a jít sbírat klacky, odpadky či zametat štěrk na silnici v areálu DD. Ne vždy je to zábava, ale i tuhle dobu si dokážeme zpříjemnit hudbou, tancem, anebo hraním na schovávanou.
Cílem naší rodinné skupiny je vzdělávání. Podporujeme děti na základní a praktické škole. Vedeme je k důsledné domácí přípravě. My, co navštěvujeme střední školu či odborné učiliště se snažíme k úspěšnému ukončení školy a pomalu se připravovat na život mimo DD. Zapojujeme se do různých projektů, kde se zážitkem učíme dovednosti, které jednou uplatníme ve svém životě až odejdeme z domova.
 

3.rodinná skupina

Jsme rodinná skupina, ve které jsou dvě dívky – Markéta a Anička, jinak samí kluci – Marek, Martin, Tomáš, Michal a maličký špuntík Toníček. Náš byt je umístěn v prvním patře  sousedíme s rodinou skupinou 2 . Má  šest místností plus příslušenství, z toho jsou čtyři pokoje dětí. Máme svého sponzora, je to náš kamarád, se kterým jezdíme občas na výlety. Starají se o nás teta Vladěnka a strejda Zdeněk, velký sportovec a fanoušek Sparty. V letošním roce se nám podařilo dva pokojíčky zcela změnit, přestěhovat obyvák a klukům pokojíček. Strejda Zdeněk vymaloval a teta Vlaďka s naší asistencí vybrala nový nábytek a tapety, které celý pokojík oživily.

4.rodinná skupina

Ahoj, dovolte, abychom se vám představili. Jsme jednou z rodinných skupin Dětského domova „Země dětí“. Sídlíme v krásném bytečku v nejvyšším patře naší budovy. Jsme skupinou číslo čtyři, ale nikdo nám neřekne jinak než „Čtyřka“. Bydlí nás tu celkem osm.

U nás doma – na bytě – jsme momentálně čtyři kluci a tři dívky. Kromě školáků Ondry, Tadeáše, Petra  a  Patrika, je tu "dospělačka" Bětka, Anička a  Vaneska.  Starají se o náš strejda Kofi a teta Pavlínka. Dělají s námi všechny běžné věci, jako úkoly, úklid, vaření, starají se o nás, když jsme nemocní, vyslechnou nás, pohladí, ale učí nás také dodržovat pravidla a plnit si své povinnosti. Mimo to pro nás vymýšlejí i různé výlety a legrácky.

Náš byt je vcelku malý, máme tu tři pokoje. Dále kuchyň spojenou s obývákem, koupelnu a větší halu. Také tu mají tety svoji služebnu. 

5.rodinná skupina

Rodinná skupina RS 5 vznikla jako poslední. Je to malý podkrovní byteček. Máme zde malou kuchyňku s jídelnou, kde si o nedělích vaříme to, co máme rádi a na co máme korunky. Uprostřed bytečku máme malý, ale útulný obýváček. Žije u nás 6 dětí a máme dva vychovatele, tetu Evu, šikovnou výtvarnici a tetu Gábinku, se kterou jsme získali i báječnou babičku. Jsou zde 4 dětské pokoje. Dva jednolůžkové, na kterých jsou dívky Kristýna a Mája. Další dva pokojíky jsou pro dvě a tři děti. Na „dvojlůžáku“ je nyní Alex a Jura a na „třílůžáku“ Sára,Míša a Nikola. Máme také svou koupelnu a dvě WC. Na chodbě máme také pračku, kde se snažíme naučit prát své věci. Na konci chodbičky mají teta se strejdou svoji služebnu, kde jsou uloženy důležité dokumenty. Při vstupu do bytečku máme botníky a věšák na bundy. Jsou zde také schody na půdu, kam chodíme věšet prádlo a ukládáme kola na zimu.