Vánoční obchůdky

Vánoční obchůdky

Vánoční obchůdky daly příležitost šikovným dětem z Dětského domova Česká Kamenice.  Vydělaly si 14 000 tisíc korun Malí obchodníci z Dětského domova Česká Kamenice se již po desáté zapojili do projektu adventních Obchůdků s Albertem. Během prvního adventního víkendu si vyzkoušeli, jaké to je, stát tváří v tvář zákazníkům a prodávat své vlastnoručně zhotovené výrobky. Díky své šikovnosti si odnesli částku 14 tisíc korun, která jim pomůže zpříjemnit sváteční období.

Projekt Nadačního fondu Albert, který organizaci přispívá na nákup materiálu, pomáhá dětem osvojit si základy finanční gramotnosti a připravit se na vstup do dospělého života. Děti z Dětského domova v České Kamenici si v rámci něj prošly celým procesem od výroby produktů, přes nacenění, až po komunikaci se zákazníky a prodej.

„Pro naši organizaci je projekt Obchůdků s Albertem příjemným zpestřením. V kreativním procesu měly děti volnou ruku a výsledky byly skutečně krásné. Zároveň si však během nacenění a prodeje hravou formou osvojily, jak dobře nakládat s penězi. Musím naše obchodníčky pochválit, vedli si skutečně skvěle. Za krásný výdělek můžeme pořídit zážitky, na které jinak v rozpočtu nezbývá tolik peněz,“ říká Iva Brzobohatá, ředitelka Dětského domova Česká Kamenice .