Obchůdky s Albertem

Děti z Dětského domova v České Kamenici zvou zákazníky do svého velikonočního Obchůdku Děti z Dětského domova v České Kamenici opět nabídnou vlastnoručně vyrobené dárky a dekorace v charitativním projektu Obchůdky s Albertem. Cílem akce je usnadnit budoucí vstup do reálného života a zábavnou formou nechat malé obchodníky nahlédnout do světa podnikání. Svůj obchůdek otevřou v sobotu 1.dubna v českolipské prodejně Albert v ulici Bardějovská. Výdělek děti plánují využít na společné aktivity v domově. Děti z Dětského domova „Země dětí“ a ŠJ, Česká Kamenice se na Obchůdky s Albertem důkladně připravovaly. Po mnoho týdnů vyráběly pro zákazníky dekorační předměty, jako jsou velikonoční hnízda se slepičkou, jarní závěsy do oken, velikonoční věnečky, drobná keramika, ozdobné jarní koule a další výrobky. A teď se už zase těší na komunikaci se zákazníky a samotný prodej. „Na Obchůdky se připravujeme již od února a před startem akce vše pečlivě dolaďujeme. “ říká Iva Brzobohatá, ředitelka DD Česká Kamenice. Podpořit snahu a zručnost malých obchodníků může každý během víkendu před Velikonocemi 1.dubna, a to v prodejně Albert v České Lípě v ulici Bardějovská. Když se radost násobí „Již posedmé dávají velikonoční Obchůdky s Albertem sociálně znevýhodněným dětem možnost pochlubit se svojí zručností a kreativitou. Díky nim také získají zkušenosti z oblasti marketingu, komunikace, cenotvorby či finanční gramotnosti. Samy si totiž naplánují, co a jak chtějí vyrábět, zajistí si pořízení materiálu a zastanou i konečný prodej na stánku. Odměnou jim je výdělek, který organizace využijí podle svého uvážení“ říká Kristýna Bernatová z Nadačního fondu Albert, který akci organizuje. Do Obchůdků s Albertem se letos zapojuje celkem 45 organizací zaměřených na péči o sociálně znevýhodněné děti. Projekt probíhá v obchodech Albert od 25. března do 5. dubna. Přesný seznam Obchůdků je k dispozici na webových stránkách. Dárky a dekorace je možné od 20. března zakoupit také na e-shopu obchudky.nadacnifondalbert.cz.

Připojujeme se k 5. ročníku soutěže Vyčisti les 2023

Proč jsme se zapojili?

Příroda v našich životech hraje důležitou roli, chodíme na procházky, na výlety. Náš dětský domov leží v městečku, které obklopují Lužické hory, České středohoří a severozápadním směrem se zvedají skalní útvary Česko-Saské Švýcarsko. Les je všude kolem nás a my se snažíme, aby byl čistý pro všechny.

V sobotu 16. 9. 2023 se několik dětí z Dětského domova „Země dětí“ zapojilo do akce – Vyčisti les – odpadky jsme sbírali z České Kamenice z města na Zámecký vrch. Nasbírali jsme asi půlku velkého černého pytle. Raritou byly boty, které toho evidentně dost pamatovaly… Užili jsme si i dobrodružství, když jsme přecházeli pastvinu a těsně před námi proběhli ze stráně dva obří býci….

Fotografie z naší výpravy najdete v " Co bylo"

 

Jak se do soutěže zapojit?

Během uklízecí akce vytvoříme fotky nebo video a vymyslíme krátký text o tom, kde jsme byli a co všechno jsme nasbírali. Snad tím inspirujeme i někoho z vás.

 

Co můžeme vyhrát?

Díky agentuře GetFound.cz, která soutěž pořádá, můžeme získat peníze od partnerů soutěže na vybavení našeho zařízení. Partneři soutěže jsou:
 

  • Astratex - spodní prádlo a plavky pro děti, ženy a muže - 5000 Kč
  • Rostlinna-akvaria - vše pro akvária a teraristiku - 5000 Kč
  • Intercroatia - ubytování v Chorvatsku - 5000 Kč
  • Frutiko - dárky z ovoce a čokolády, kytice a dorty - 5000 Kč
  • Invia - zájezdy a dovolené po ČR a za hranice - 5000 Kč
  • Povinneruceni.biz -  srovnávač pojištění - 5000 Kč
  • Ketris - potřeby pro chovatele - 5000 Kč
  • Kimbino - on-line přehled akčních letáků - 5000 Kč
  • Rigalli.cz - čokolády, cukrovinky a slané lahůdky - 5000 Kč
  • Tiskařík.cz - fotokalendáře, fotoknihy a fotoobrazy - 5000 Kč


 

Máme možnost vyhrát 10 000 Kč, tak nám držte palce :).

Stránka soutěže:
vycistiles.cz

 

 

24.10.2023

Galakoncert TALENT LA SOPHIA

DIVADLO BRODWAY PRAHA

3.11.-5.11.2023

Rodinné výlety

11.11.2023

POTRAVINOVÁ SBÍRKA

24.11.-26.11.2023

Sportovní víkend Jetřichovice

 

 

Dětský domov "Země dětí" a Školní jídelna, Česká Kamenice, Komenského 491, příspěvková organizace - idatabaze.cz Dětské domovy - idatabaze.cz