Rodinné skupiny

1.rodinná skupina

Naše rodinná skupina se nachází v nově opraveném "domečku". V našem bytě jsou v prvním patře dvě ložnice pro dvě děti, v podkroví malý pokojíček pro dva a v přízemí pokoj pro dvě starší děti.  Společně užíváme velký obývací pokoj a malou kuchyňku, kde si připravujeme celkem samostatně jídlo. Nejvíce je používaná v neděli, kdy se celý den staráme sami o to, co budeme jíst. Někdy je náš život jako pohádka a někdy to mezi námi jiskří jako o jarní bouřce, ale je nám spolu dobře a můžeme se jeden o druhého opřít. V našem životě nám pomáhají a dohlížejí na nás dvě tety Šárka a Anička a večer si můžeme podrbat o životě s tetami Helenkou nebo Gábinkou, které na nás dohlíží přes noc. Snažíme se se všemi vycházet, aby byl náš život v pohodě, ale někdy je tak trošku na hraně, vzhledem k našemu temperamentu a věku. Jak k nám děti přicházejí a odcházejí, máme pestrý život. Vzájemně se poznáváme a učíme se vzájemné toleranci. V současné době máme na bytě převážně děti školního věku. Doba není moc příznivá na výlety, které se nám hodně líbí. Rádi bychom někam vyrazili – třeba do bazénu nebo na poznávací zájezd.

2.rodinná skupina

Naše rodinná skupina se nachází v prvním patře vily. Bydlíme v nejvíce rozsáhlém bytě o velikosti 5 + 1. Jsme skupina, o které se dá říci, že je rodinou. Mezi dětmi se dokážeme domluvit, i přes drobné hádky. My, co tu žijeme, si dokážeme prostředí oživit a zpříjemnit chvíle různými zábavnými aktivitami, mezi které nepatří jen televize, počítač anebo dokonce spaní. Patří sem také různé stolní hry, soutěže a různé společenské aktivity [:-)]
Jsme byt, kde je v současné době 8 dětí - ve věku cca 5 - 21 roků a 2 vychovatelé - teta Růženka a strejda Jirka.
Volný čas trávíme nejen televizí a počítačem, ale využíváme také chvíle pro různé
výlety, které se nezahrnují pouze v okolí domova. Strejda Jirka, který nás nabádá
k aktivitám, jako jsou např. výlety do Českého Švýcarska (Dolský mlýn, Pravčická brána, Šaunštejn), zoologických zahrad (Děčín, Ústí nad Labem), plavání v aquaparcích
a závody či výstavy psů, do kterých se zapojuje náš rodinný maskot a téměř společník Amir – arabský chrt „Sloughi.“ Mimo těchto aktivit se také zapojujeme do různých závodů jako jsou např. každoroční běhy kolem Panské skály, stolní tenis, nebo celoročního DD Cupu (závody mezi dětskými domovy z celé ČR). Naše děvčata také navštěvují různé kroužky, do kterých spadají ruční práce, hudební či taneční skupiny. Také alespoň dva dny v týdnu pracujeme na naší velké zahradě. Pro krásu naší zahrady jsme schopni vzít svůj čas a jít sbírat klacky, odpadky či zametat štěrk na silnici v areálu DD. Ne vždy je to zábava, ale i tuhle dobu si dokážeme zpříjemnit hudbou, tancem, anebo hraním na schovávanou.
Cílem naší rodinné skupiny je, aby se z nás staly slušně vychované a samostatné děti. Důležité je pro nás vzdělávání. Podporujeme děti na základní, praktické a speciální škole. Dále středoškoláky a  studenty VOŠ umělecká. Vedeme je k důsledné domácí přípravě. My, co navštěvujeme střední školu, VOŠ či odborné učiliště se snažíme k úspěšnému ukončení školy a pomalu se připravovat na život mimo DD. Zapojujeme se do různých projektů, kde se zážitkem učíme dovednosti, které jednou uplatníme ve svém životě až odejdeme z domova.
 

3.rodinná skupina

Ahoj, jsme rodinka č.3 a rádi bychom vás seznámili, s tím, jak si tu žijeme.

Bydlíme ve větším bytě, vlastně jako ostatní rodiny. Obýváme kuchyň, obývací pokoj, 4 pokoje pro děti a sociální zařízení, kde se učíme různým dovednostem, které budeme v životě potřebovat. Nyní nás tu žije 7 dětí, z toho 4 chlapci, 3 dívky a starají se o nás, s láskou, teta Vlaďka a strejda Zdeněk. Nejvíc ze všeho si užíváme víkendy, kdy v sobotu jezdíme na výlety a v neděli si pečeme a vaříme, na co máme chuť a to je bomba. Volný čas trávíme na různých zájmových kroužcích např. Výtvarný kroužek, Dortíky, Turisťák, Šikulky, ale i společnými procházkami, sportováním, povídáním, hraním společenských her, u kterých se velice často nasmějeme.

I přes občasné bouřky se máme rádi, je nám spolu fajn a vzájemně si dokážeme pomáhat.

4.rodinná skupina

Rodinná skupina číslo 4 obývá útulný podkrovní byteček. Najdete tu tři pokoje, kuchyň spojenou s obývacím pokojem, koupelnu + WC, skládek, služebnu a vstupní předsíň. Jeden pokoj je jednolůžkový, jeden třílůžkový a na posledním pokoji je počítáno se čtyřmi dětmi. Celková kapacita naší rodinné skupiny je osm dětí.  

Teta Pavlínka a strejda Kofi se ze všech svých sil snaží na skupině vytvořit příjemnou harmonickou atmosféru, ve které bude dětem dobře a kde najdou svůj domov a bezpečí.

Podnikáme různé akce – kino, JUMP aréna, výlety – Dětenice, Aquapalace Čestlice, skanzen Zubrnice.

Rádi jezdíme na zámky a navštěvujeme památky a zajímavá místa v okolí. Účastníme se akcí pořádaných pro děti z dětských domovů…….

Myslím si, že na naší skupině vládne příjemná rodinná atmosféra a že jsme spolu rádi…………….

5.rodinná skupina

Naší rodinnou skupinu najdete v samém podkroví dětského domova. Útulnou kuchyňku s jídelnou, obývací pokoj, koupelnu, WC a čtyři pokoje pro nás, pro děti. Máme nádherný výhled z oken do dalekého okolí.

Žije nás zde celkem osm. Je nám spolu a našimi dvěma tetami báječně.

Tety se s námi učí do školy, chodí s námi k lékařům, učí nás, jak si hezky uklidit v pokojíčku, jak si uvařit něco dobrého, jak se slušně chovat k dospělým i ke kamarádům. Ví o nás úplně všechno. Co nás trápí, z čeho máme radost, na co se těšíme. I ta nejtajnější přání, které se nám vždycky snaží splnit. Umí se na nás rozhněvat, když zlobíme, ale hlavně nás umí pohladit, když to nejvíc potřebujeme.

Rádi si s tetami společně povídáme, hrajeme společenské  hry, nebo si jen tak uvaříme dobrý čaj a podíváme se na hezkou pohádku v televizi. Ale bez té přečtené, před spaním, by to také nešlo.

Většinu volného času trávíme venku, v přírodě. Na hřišti u dětského domova, nebo na procházkách po okolí. Někdy si vyjedeme na společný výlet na hrad, zámek, nebo na nějaké hudební slavnosti.

Vždycky se ale rádi vracíme zpátky, sem k nám, domů.